İftira | Konular | Kitaplar

Mücadelemiz Allah diyenle olmamalı

Bir devir gelir müslümanlar güçlü olur, yine bir devir gelir ehli küfür güçlü olur. Devirler gelip geçer. Her devrin kendine göre imtihanı vardır.

Ancak hangi devir olursa olsun biz müslümanların mücadelesi ehli küfre karşı olmalıdır. Allah diyenlerle savaşmaktan, onlarla mücadele etmekten uzak durmalıyız.

Enerjimizi Allah yolunda birşeyler yapabilmek için çırpınanlara harcamak yerine, henüz Allah demeyi bile bilemeyenlere ulaşmaya harcamalıyız.

Her kim olursa olsun, hangi davadan olursa olsun, kendi içimizle birbirimizle uğraşmakla değil dışarıya dönmemiz gerekir.

Başkalarının yetiştirdiklerinin aklına çelmekle zaman geçirmek yerine kendimiz yetiştirmeye bakmalıyız.

Davamız daha cok insana Allah dedirtebilmek olmalı. Daha çok insanın Allah inancı ile tanışmasına vesile olabilmek için çırpınmalıyız.

Baktın biri Allah diyor. Kuran diyor. Allah yolu diyebiliyor. Bırakın onlarla uğraşmayı. Eğer sen doğru ise doğrularına diyemeyenlere götürmeye bakmalısın. Diyebilene zaten birileri dedirtmek için emek vermiştir.

Boşvermeliyiz. Yolumuza bakmalıyız.

Müslümana yakışan budur.

Tarih boyunca geriye dönüp baktığımızda Allah diyenler birbiri ile savaştığında islam dünyası zayıflamıştır. Gerekçeleri her ne olursa olsun. İktidarı ele geçirenler, diğer müslümanlar üzerinde hakimiyet sevdasına düştüğünde biz kaybetmişizdir.

Sen doğru ise zaten herkes sana gelecektir. Kılınç ile doğruluğunu ispatlamak neyine.

Osmanlıya bir bakınız. Hiç müslümanlara silah doğrultmayı seçmemiştir. Mecbur kalmadıkca cevap vermemiştir. Ve viyana kapılara kadar gelmiştir. Ancak tarih boyunca bir başka müslüman devletine ya da islam topluluğu saldıranlar, onları sırtından hançerleyenler yok olmaya mahkum olmuşlardır.

Bugün türkiyenni cemaatsal boyutta içinde bulundugu durum selçuklu sonrası anadolu gibidir. Nasıl ki o dönem bir çok beylik varsa bugün de bir çok cemaat vardır. Bu tabiatının gereğidir. Bir beyliğin diğer beylik üzerinde hak talep etmesi ne kadar saçma ise, bir topluluğun diğer toplulukta talepleri eleştirileri saldırıları da o kadar doğru değildir..

Dönemin şartları böyle olmasını gerektirmiştir. Ama zaman ile herşey düzelecek bu sözde ayrılıklar geleceğin osmanlısını inşaa edecektir. Ehli küfür haçlılar bugünkü ayrılıkları kullanmayı elbet isteyecektir. Tıpkı geçmişteki gibi birini diğerinin üzerine saldırtacaktır. Geçmişte olanlardan hiç farkı yoktur.

Saldıranın da haklı gerekçeleri olabilir ancak bu oyunlara gelmemeliyiz. tuzaklara düşmemeliyiz.

Mevcudu şükretmeyi bilmeliyiz. Birbirimizi sahip çıkıp kollayabilmeliyiz. bugün kü varlığımız geleceğin osmanlısını inşaa etmek içindir.

O yüzden mücadelemiz Allah diyenlerle olmamalı. Allah yolunda olanlarla da olmamalı. Onların yanlışı varsa da hesabını Allah sorar.. Bizim yanlışımız varsa da Allah bize de sorar.

Biz yolumuzda olalım. Gerisini boşverelim.

Konular