İftira | Konular | Kitaplar

Fitne Üssü ODTÜ

Göktürk-2 uydusunun fırlatılması dolayısı ile düzenlenen törenler sırasında ortalığın savaş alanına dönüştürüldüğü ODTÜ; şimdi de İslam karşıtı Nişanyan’ı ağırlamaya hazırlanıyor. Nişanyan’ı 17 Şubat’taki sempozyuma davet eden ODTÜ, yeni bir provokasyona

Milli uydumuz Göktürk-2’nin uzay yolculuğuna çıkması esnasındaki törenler sırasında marjinal grupların terör estirdiği ODTÜ’de sırada yeni ve daha tehlikeli bir provokasyon girişimi daha var.

ATEİSTLER İSLÂM’I TARTIŞACAKLAR

15-16-17 Şubat 2013 tarihlerinde ODTÜ’de düzenleneceği ve ateizm propagandası yapılacağı bilinen ‘1. Teoloji Sempozyumu’na daha önce Hz. Resulullah (SAV) Efendimize ağır hakaretler savuran Sevan Nişanyan’ın da davet edildiği öğrenildi. Daha önceki provokasyon girişimlerinden sonuç alamayan Nişanyan’ın bu toplantıda provokasyon için neler saçmalayacağı merak ediliyor.

ŞİRİNCE’DE ŞARAP İÇTİ ODTÜ’DE KİN KUSACAK

Geçtiğimiz 21 Aralık tarihinde şarap eşliğinde kıyamet kutlaması yapan sapkın ekibin başını çeken Nişanyan, Sempozyum’un 17 Şubat Pazar günkü oturumlarında “Kur’an Terminolojisinin Tarihsel Kökenleri” üzerine ‘sunum’ yapacağını ardından da Edip Yüksel’le münazarada bulunacağını duyurdu. Şirince’de sabahlara kadar dere gibi şarap akıtan Nişanyan ile Edip Yüksel, marjinal grupların ele geçirdiği ortaya çıkan ODTÜ’de boy gösterecekler, İslam’a ve Müslümanların değerlerine saldırıda bulunacaklar. Nişanyan, sempozyumun ardından kendisine, “fahri ilahiyat profesörü payesi verirler mi?” şeklinde bir beklentiye de girmiş durumda.

TENCERE KAPAĞINI BULDU

Sosyal paylaşım sitesinde Nişanyan’a mesaj yazan takipçilerinden Punk Altay adlı vatandaş, “zannedersem tek eksiğimiz ikinci bir Turan Dursun’du. Bu boşluğu doldurmanızda Allah yardımcınız olsun. kendisine de yeri gelmişken Allah’tan rahmet dileyelim. Edip Yüksel ile tencere kapak olmuş bu arada. Hoca müthişmiş, siz de müthişsiniz.” değerlendirmesinde bulundu.

ÖNCE MUHARREF METİNLERİ TARTIŞIN

Uzmanlar, bir teoloji toplantısında İslam’ın değil, içerdiği bilgilerle insanlar arasında kin ve nefret saçan muharref metinlerin nasıl birçok insan tarafından kutsal ve dokunulmaz olarak kabul edilirken, tüm barışçı mesajına rağmen neden İslam’ın şiddetin merkezinde görüldüğü gibi konuların tartışılmasının daha uygun olacağını belirtiyorlar.

Sıra MSÜ’de mi?

Geçtiğimiz 21 Aralık günü ODTÜ kampüsünü savaş alanına çeviren marjinal grupların akıl hocaları ve liderleri de üniversiteleri arka bahçeleri gibi kullanıyorlar. Geçtiğimiz hafta, terörist başı Öcalan’ın akıl hocalarından Mihri Belli’nin doğum gününün kutlandığı Mimar Sinan Üniversitesi’nde şimdi de PKK/BDP/HDK destekli Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü bir söyleşi gerçekleştirecek. Meşru siyasal zeminlerde aradıklarını bulamayan örgüt yandaşı ‘hareketler’in bu eksikliklerini üniversite gençliğini kullanarak kapatmaya çalıştıkları değerlendirmeleri yapılıyor.

YÖNETİM KİMDEN YANA?

Üniversite bünyesinde faaliyet gösteren Sosyalist Düşünce Topluluğu’nun davetlisi olarak Mimar Sinan Üniversitesi’ne gidecek olan Kürkçü bugün 15.30’da Fındıklı Kampüsü’nde öğrencilerle buluşacak. Bir süre önce, kendisine teslim edilen hat sanatı eserlerine sahip çıkamadığı ortaya çıkan üniversite yönetiminin, sorumluluk bölgesinde bu çeşit marjinal oluşumlara karşı koymayışı hiç şaşırtıcı bulunmuyor.

Sinan Yavuzoğlu \ Yeni Akit

Konular